Sayaç Panosu İmalatı

Elektrik sayaç panosu, farklı ölçü, adet ve özellikteki elektrik sayaçlarını tüm dış faktörlerden muhafaza etmek amacıyla kullanılıyor. Pano aynı zamanda sayaçların düzenli şekilde belli bir alana yerleştirilmesi görevini de üstleniyor. Elektrik sayaçları, sadece vida ve kör somun kullanılmak suretiyle son derece hızlı ve kolay bir biçimde elektrik sayaç panolarına monte edilebilir. Panolarda ayrıca otomatik sigortaların yerleştirilmesi için otomat rayı da bulunuyor. Otomatik sigortalar, otomat rayına oturtularak saniyeler içerisinde panoya yerleştirilmiş oluyor. Pano çeşitleri arasında zil trafosu ve merdiven otomatiği monte edilebilen ve çok yönlü bir kullanım fırsatı sağlayan modeller de yer alıyor. Çok yönlü kullanıma olanak tanıyan modeller, ek pano ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

elektrik sayac panosu

Elektrik Sayaç Panosu Çeşitleri

Hem trifaze hem de monofaze tipteki elektrik sayaçlarını yerleştirmek için tasarlanmış olan elektrik sayaç panosu çeşitleri bulunuyor. Kullanıcılar, sıva altı, sıva üstü ya da harici kullanıma yönelik elektrik sayaç panosu modelleri arasından seçim gerçekleştirebilir. Pano modelleri arasında tekli, ikili, üçlü, dörtlü, beşli, altılı, sekizli ve onlu olmak üzere farklı adette elektrik sayacını yerleştirmeye olanak sunan ürün alternatifleri yer alıyor. Panolar, kullanılan kablo türü doğrultusunda her türlü rakor montajı yapmak için uygunluk arz ediyor. Açılış, kapanış ya da kusurlu kullanım nedeniyle elektrik sayaçlarına mühür bağlanması gerekebilir. Panolarda elektrik sayacı veya sayaçlarının monte edildiği bölgelerde yer alan özel delik, mühür bağlanması gereken durumlarda kullanılıyor.

Elektrik Sayaç Panosu Özellikleri

Ürün, kullanıcı güvenliği göz önünde bulundurularak tamamen yalıtılmış bir yüzeye sahip olduğu için kaçak ya da hatalı bağlantı oluşsa dahi elektriği iletmiyor. Pano kapakları, genel olarak polikarbon malzeme kullanılarak üretiliyor. Polikarbon malzeme, hava şartlarına ve dış faktörlere karşı tam koruma sağlıyor. Alev iletmiyor ve yüzey malzemesi üzerinde söndürüyor. Nem meydana gelmesine izin vermiyor. Yüzeyi pas tutmuyor, çizilmeye karşı dayanıklılık arz ediyor, boyama ya da bakım gibi gereksinimler ortaya çıkarmıyor. Elektrik sayaç panosu modellerinin gövdelerinin içinde ise şeffaf termo plastik malzemeden üretilmiş olan ve sabitlenmiş vaziyette duran bir perde yer alıyor. Perdede bulunan çerçeve boşluklarına elektrik sayaçları yerleştirilebilir.

Elektrik Sayaç Panosu Kullanım Alanı

Günümüz dünyasında elektrik tüketimi, maksimum seviyeye ulaşmış bulunuyor. İnsanların aktif olarak yararlandığı birçok cihaz için elektrik kullanması gerekiyor. Dolayısıyla konutlardan okullara, iş yerlerinden hastanelere kadar insanların konakladığı ya da hizmet aldığı tüm yerlerde yasal olarak elektrik kullanımı için elektrik hattına ve elektrik sayaçlarına gereksinim duyuluyor. Elektrik sayacı bulunan her yerde elektrik sayaç panoları da kullanılabilir. Farklı sayaç kapasiteli ve ölçülerdeki elektrik sayaç panosu çeşitleri, elektrik kullanılan alanın büyüklüğü ve hacmi fark etmeksizin elektrik sayacıyla birlikte monte edilebilir. Son derece sağlam ve uzun ömürlü olan elektrik sayaç panolarının kullanımı, elektrik sayaçlarının kullanım süreleri tamamlanıncaya kadar sorunsuz bir biçimde sürdürülüyor. Elektrik sayaç değişikliği yapılması gerektiğinde ise mevcut panonun kullanımı devam ettirilebilir.

Elektrik Sayaç Panosu Fiyatları

Elektrik sayaç panosu modelleri, kaç adet elektrik sayacı için tasarlandıkları, hangi boyutlarda oldukları ve sayaç bağlantısı haricinde işlevleri bulunup bulunmadıklarına göre birbirlerinden ayrılıyor. Pano modelleri arasındaki teknik farklılıklar, fiyatlara da etki ediyor. Elektrik sayaç panosu fiyatları, her model özelinde değişkenlik gösteriyor. Kullanıcıların kendi tercihlerine uygun özellikteki tüm ürün seçeneklerini bir liste şeklinde sunan Hepsiburada, seçim yapmayı oldukça kolay bir hale getiriyor. Karar kılınmış olan elektrik sayaç pano modeli, Hepsiburada üzerinden sipariş edilebilir.