Mekanik Şaft Kapıları / Kapakları

Șaft kapakları ve/veya kapıları binalarda mekanik, elektrik, doğalgaz, havalandırma ve sıhhi tesisatların geçtiği galerilere müdahale amaçlı kullanılanılır. Bu galerilerdeki herhangi bir yangın durumunda da kullanım alanlarına alev, duman,ısı, vs. olumsuz koșulların geçmesine de engel olur. Bundan dolayı kullanılan șaft kapaklarında da yangın dayanımı mevzuat gereği aranmaktadır.

Şaft kapağı, yapı üzerindeki elektrik ve mekanik tesisatlarınızı güvenli ve dekoratif bir şekilde gizleyerek koruma imkanı sağlar. Olası bir yangın anında tesisat şaftları baca etkisi yaparak yangının üst zonlara hızlıca ilerlemesine olanak sağlarken, tesisat şaft kapağı kullanımı gerek mahalde oluşan yangınların tesisatlara, gerekse tesisat şaftlarında oluşabilecek yangınların kullanım mahallerine ulaşmasını engeller. Sabit dış çerçevesi Aluminyum ve hareketli iç çerçevesi, eğilme ve burkulmaya mukavemetli galvaniz malzemeden imal edilmektedir.

Yangına Dayanıklı Şaft Kapağı tüm fonksiyonelliğinin yanısıra, 90 dakika boyunca yangının yayılma alanını en az seviyede tutar ve  insanların güvenli bölgelere kaçışını sağlar. Duman ve ısı, yangında zarar veren iki temel unsurdur ve Şaft Kapağı bu unsurlara maruz kalınmasına izin vermez.