Jeneratör Kabini İmalatı +90 530 782 89 99

Jeneratör Kabin imalatı esnasında en son teknoloji kullanmaktayız.

Jeneratör Kabini İmalatı
Jeneratör Kabini İmalatı

Jeneratör Kabini imalatı prosesinde PC programları ile jeneratör kabin iskeletlerini  meydana getirerek  ve düzenleyecek olan sacların kesim ölçüleri, delinecek kısımları belirlenerek güçlü Prima Lazer makinasına komut verilir, jeneratör kabini iskeletini meydana getirme işinin komutu verilen sac, makineye eklenecek şekilde ayarlanır. Bu şekilde hızlı, otomatik ve sağlıklı bir şekilde bütün işlemler yapılmış olur. Jeneratör kabin karkası elde edildikten sonra sacın büküm işlemleri gerçekleşir. Büküm işlemi gerçekleştikten sonra kaynak tesviye bölümünde  ısıl işlem, kaynak görerek gerekli şekli alır.

Tabi bu her jeneratör kabine göre durum değişir, jeneratör kabinin sacı işleme makinasından çıkan düz malzeme bükülerek daha sonra montajda demonte bir şekilde, yani bir puzzle gibi birleştirilerek montajı gerçekleştirilir.

İskeletin son aşamasında, jeneratör kabin kapakları, şaseleri, elektrik panosu, tüm saca (dış sac parçalarına) polyester elektrostatik toz boyası uygulanır. Genelde jeneratör piyasasında jeneratör kabini dışarıda duracağından polyester toz boya kullanılır. Negatif hava şartlarından dolayı, asit yağmurlardan jeneratör kabininin üstündeki toz boyası hem kaliteli olmalı, ama daha da önemli tüm teknolojik proseslerine tabii tutularak iyi pişirilmeli. Doğan Pano üretimde yeni nesil kızılötesi (infrared) kısa dalgalı elektrostatik toz boya fırını kullanır. Fırın içinde istenilen sıcaklık homojen olarak dağıtılır, bu da polyester toz boyayı daha iyi pişirilmesine izin verir. Metalin içine etki edinerek jeneratör kabininin her tarafında aynı ısınmasından toz boya jeneratör kabininin üstüne iyice yapışır uzun seneler çıkmadan orada kalacaktır. İç ve dış iskeletin bağlantı yerleri, kapak ve diğer tüm yerler bu aşamalardan sonra kontroller tamamlanarak montaja hazır olur.

Doğan Pano Jeneratör Kabini Ana Avantajları

Doğan Pano jeneratör kabin imalat teknolojisinin ana avantajlarından şunları sayabiliriz:
Üretim en son teknolojileri kullanarak yapılır;
Profesyonel ekip bilgileri ile proje gerçekleştirir;
%100 müşteri memnuniyeti.

JENERATÖR KABİNİ ÖZELLİKLERİ VE KULLANILAN MALZEMELER

  • Galvaniz sac 1.2/1.5 mm
  • 30 mm-Alev Almaz-50 Dense-Yapışkanlı Düz Sünger
  • Kapı Kilit-Mesan conta kullanılmaktadır.
  • Ürünlerimiz Arsonsisi ve Akzonobel polyester toz boya ile boyanmaktadır.

Özel İmalatımıza giren ürünler: jeneratör kabinleri 500 – 2200 kVA ve konteynerler. Bu tip ürünler sizin özel isteklerinize göre imal edilecektir.
Daha detaylı olarak jeneratör kabini hakkında aşağıda verilen linke tıklayarak bilgi edebilirsiniz: